24 Eylül 2011 Cumartesi

Seri Sonu Zaferi

Kağıt üzerinde ligdeki diğer maçlardan pek farklı gözükmese de 3 maçta kaybedilen 7 puan sonrasında takımı dağılma noktasına getirebilirdi olası bir puan kaybı. Trabzonspor belki çok kötü oynamıyordu ama sonuca giden ayakların nutku tutulduğunda eli kolu bağlanıyordu teknik ekibin. İşte bu şartlar altında 3 golle gelen 3 puan galibiyetten daha ziyade zaferdir Trabzonspor için.

Trabzonspor maça oldukça tutuk başladı. Henüz 4.dakikada Florin Cernat'ın vuruşu önce Tolga'nın ellerine sonra direğe çarpıp oyun alanına geri dönünce rahat bir nefes aldık. Orta sahada Colman'ın eksikliği pas trafiğinin aksamasına, topla oynama yüzdesinin %35'ler seviyesine düşmesine neden oldu. Şenol Güneş, Sapara'yı Colman'ın yerine ön libero gibi oynatarak sahadan silinmesine neden oldu. Defansif meziyetleri olmayan ofansif bir orta saha oyuncusundan belki de futbol hayatında oynamadığı bir mevkide oynamasını istemek çok mantıklı bir seçim değildi ve sonucunda orta saha üstünlüğünü rakibe bırakmış oldu. Neyse ki bu hatadan ikinci devrenin başında döndü. Atılan gol Alanzinho'nun bireysel çabasının yanında Burak Yılmaz'ın son vuruş becerisinin eseri oldu.

Yenilen gol ise Tolga Zengin'in Cernat'a hediyesiydi. Cernat gibi iyi bir frikikçinin karşısında tek kişilik baraj isteyerek gole davetiye çıkardı. Evet özgüven iyi bir şeydir fakat aşırıya kaçmak pahalıya mal olabilir. Sonuç olarak güzel bir falsoyla topu ağlarımıza gönderen Romen orta saha oyuncusu Tolga'nın yanlışını yüzüne yüzüne vurdu. Golden sonra oyun konsantrasyonu dağılan takımımız ilk devrenin son dakikasında golü de yiyebilirdi ancak Tolga'nın refleksleri gole müsade etmedi.

İkinci devrede Sapara'nın yerine Adrian'ın oyuna dahil olmasıyla, oyunun her iki yönünü de iyi oynayan Polonyalının da önemli katkısıyla beraber ibreyi Bordo-Mavili takıma döndürdü. Volkan, Alanzinho, Zokora ve Burak'ın muazzam performansları sonucu getirdi. Şenol Güneş'in Giray ve Celutska ikilisini stoperde oynatma planının sonuç verdiğini düşünüyorum. Glowacki ve Mustafa'ya nazaran o bölgede daha faydalı olacaktır Çek oyuncu. Sırada Fransızlar var, Lille'e yenilmeden 90 dakikayı tamamlarsak, gruptan çıkma adına dev bir adım atmış oluruz.

Oyuncularımızın Değerlendirmesi
Tolga Zengin **
Ferhat Öztorun **
Giray Kaçar **
Glowacki *
Celustka **
Sapara *
Volkan Şen ***
Zokora ***
Alanzinho ***
Pawel Brozek *
Burak Yılmaz ****


Sonradan Girenler
Dk. 31 Serkan Balcı *
Dk. 46 Adrian **
Dk. 71 Mustafa Yumlu *

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder