28 Ağustos 2011 Pazar

Kanatlarımız 'Şen'lendi

Hızı, derin koşuları, çalım yeteneği ve tekniğiyle, Süper Ligdeki en yetenekli yerli oyunculardan biri Volkan Şen. Zaman zaman gereksiz çalımlara kalkışması, çabuk sinirlenmesine rağmen, gününde bir Volkan'ın maçı tek başına çevirebileceği gerçeğini gözardı etmemek gerek. Umarım Amerika sevdası, Trabzon'dayken tekrar depreşmez. Zira Şenol Güneş'in kontrolünde Milli takımın değişmez oyuncusu olmassı işten bile değildir.

4 Sezondur Süper Ligde ortalama 30 maça çıkmış, takımının şampiyonluğunda çok önemli bir payın sahibi olmuş henüz 24 yaşındaki Volkan Şen'e ödenecek 3.6 Milyon Euroluk bonservis bedeli makuldür. Geçen sezonun başında alınmak istense, fiyat 2 katını bulacaktı. Bu sezon itibarıyle Bursaspor, şampiyonluk sonrası dönemde çok fazla randıman alamadığı Sercan Yıldırım ve Volkan Şen'i elinden çıkartarak, futbolcu fabrikası olan altyapısından yeni yetenekler çıkarma yolunu seçti. Sercan'ın da yakın gelecekte Yeşil-Beyaz'lı takımdan ayrılması süpriz olmayacaktır.

Ülkenin her iki kanatta da başarıyla oynayabilecek seviyede, genç ve gelecek vaat eden bu cevher, Şenol Güneş'in maharetli ellerinde ederini bulacaktır. Şampiyonlar Ligi gruplarında faydalanma şansımız olmasa da, 6 yabancının bulunabileceği ilk 11'imizin önemli isimlerinden biri olacaktır. Geçen sezonki Şampiyonlar ligi tecrübesi de bonusu. Umarım transferi gibi performansıyla da gönlümüzü fetheder Volkan. Bol şans.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder