22 Ağustos 2011 Pazartesi

Uefa Şikeye El Koyuyor : Pierre Cornu

Kuvvetle muhtemel ki, Uefa gelişen şike olaylarında Türkiye Futbol Federasyonunun kararlarından haz etmiyor. Kaldı ki Uefa önceki açıklamarında federasyonlara, %1 bile şüphe duyarsanız küme düşürün demişti. Geldiğimiz nokta Avrupa Futbolunun tek yöneticisi olan kurumun sözlerine kıymet verilmediğinin, kulak arkası edildiğinin bir kanıtı gibi. İşe bu yüzden, Pierre Cornu'yu ülkemize göndererek, olaya el koyuyorlar.

Platini'nin Yunanistan ziyaretinden hemen sonra Uefa'nın şike yapan Yunan takımı
Olympiakos Volou'yu Uefa organizasyonlarından 3 yıl süreyle men etme kararı alması, ülkemizde de benzer bir ziyaret sonrası aynı kararın alınacağını düşünenlerin sayısının artmasına neden oldu.

Neuchatel Üniversitesinden 1983 yılında mezun olan hukukçu Pierre Cornu, 2 yıl avukatlık bürosunda çalıştıktan sonra, İsviçre gibi bir ülkede 10 yıl süreyle Savcılık görevinde bulundu. 1997 Yılından beri Uefa'nın çeşitli birimlerinde önemli görevler yürüten Cornu, 27 Ocak 2011 tarihinden itibaren Uefa Disiplin Kurulu Başmüfettişi ve Sportif Disiplin Biriminin başkanlığı görevini yürütmektedir. Mevkidaşı özel yetkili Savcı Mehmet Berk'le bir görüşme yapacağı söylenmekte, işte bu görüşmenin gerçekleşme ihtimali benim içimde günden güne tükenmekte olan Temiz Lig, Temiz Futbol umutlarını yeşertebilir. Size de öyle gelmiyor mu?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder