12 Kasım 2011 Cumartesi

Futbol Rezitali

Önce taraftarın Milli futbolcuya, sonra Milli futbolcunun taraftara, daha sonra ikisinin birden Türk Futboluna tecavüz ettiği bir futbol gecesini geride bıraktık. Futbol adına hiçbir şey yapmayan, mağlubiyeti 2.dakikada yediği golden sonra kanıksayan, mücadele etmeyen, -Hiddink'in deyişiyle aşırı duygusal- ruhsuz bir A Milli Futbol Takımı izledik.

Öyle ki rövanş maçına gitmemek için kasten Sarı Kart görüp cezalı duruma düşen sözde Milli Oyunculardan tutun da, Milli Futbolcuya -ki Türk bayrağını temsil ediyor- küfredene, hatta A Milli Futbol Takımının kaptanlığını yapan oyuncuların taraftara ana avrat küfrettiği bir maç oynandı Türk Telekom Arena'da. Sabri ve Gökhan Töre haricinde mücadele edenin olmadığı, A Milli takımın tek bir şutunun bile kaleyi bulmadığı tam bir Futbol Rezitali.

Beterin beteri var derlerdi de inanmazdım. 27 yıllık gözlerimin gördüğü en kişiliksiz Milli Takım'dı dün akşam rezil, rüsva edilen. Biliç'in atılan gollerden sonraki aşırı duygusal tepkilerini, intikamın soğuk yenen bir yemek olduğu gerçeğini gözümüzün içine sokmasını bir kenara bırakıyorum, biz ülke olarak Avrupa futbol Şampiyonasına gitmeyi hak etmemiştik. Geçmiş olsun...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder