26 Kasım 2012 Pazartesi

Karabasan!

Bazı anlar olur, ne söz söyleyecek isteğiniz vardır ne de dermanınız. Kal gelir hani, öyle tutulup kalırsınız. İşte bu akşam Trabzonspor futbolcuları bize bunu yaşattı. Daha Süper Ligin ilk devresi tamamlanmadan, tarihimiz boyunca kendi sahamızda hiç yenilmediğimiz Bursaspor ve Eskişehirspor'a mağlup olarak rekorları altüst etmeye devam ettiler. Sahada, taşıdığı formayı layıkıyla terletmeyen o kadar fazla futbolcumuz vardı ki, tek tek değerlendirme yapmak rahatlıkla boş işler kategorisine girebilir.

En az sahadaki futbolcular kadar tribündeki bir kısım kişiler de kabahatliydi bu akşam, şike dostu takıma alkış tutarak bir başka çirkinliğe imza attılar. Verilen onca emek, yapılan nice eyleme rağmen şikeci olduğu tescillenmiş bir takıma nasıl alkış tutulur? Sizin takıma olan bağlılığınız sadece tezahürattan ibaret mi, bu mudur sadakat? Akli melekelerinizi mi kaybettiniz beyler? Takımımızı en kötü gününde desteklemek için çıkmadık mı biz bu yola?

Belki en kötüsü değildi ama ona yakındı bu akşam yaşananlar. Maçın hakeminin tartışmalı kararları Trabzonspor'un berbata yakın futbolunun önüne geçmesin. Evet hakemler bu sezon çok kötü, hele Trabzonspor'a karşı ekstra kötü ama futbol oynamadan kazanılmıyor. Gerekirse hakemi de yenerek maç kazanır büyük takımlar. Gerçi sorun da burada, Trabzonspor bu sezon büyük takım gibi oynamıyor.

Aramızda Trabzonspor'un bu sezon şampiyon olacağına dair umudu olan arkadaşlar var ise vazgeçsinler bu hezayanlardan. Olmayacak duaya amin denmez. Bu sezon ilk 4'te yer almak bu takım için ciddi bir başarıdır. Sezon başından beri kopuk kopuk oynayan, değil standardı mantıklı bir saha dizilimi, formasyonu bile olmayan bir futbol takımından bahsediyoruz. Gelecek sezon için bir ya da iki futbolcu kazanabilirsek ne ala. Fazlasını beklemek bildiğin rüya.

Hafta arasında kardeş kulübümüz Şanlıurfaspor'u Hüseyin Avni Aker stadyumunda ağırlayacağız. Belli de olmaz aslında, ocağına ısırgan bitesice Tüpçü ve yancılarının yönettiği federasyon seyircisiz oynama cezası verebilir. Şartlar ne olursa olsun Sarı-Yeşil'li takıma rahatlıkla üstünlük kuracağımızı düşünüyorum. Fakat bu Karabasan'ın son bulması için Gençlerbirliği'ni alt etmemiz gerekecek. Bu oyun anlayışıyla zor ama imkansız değil.


Oyuncularımızın Değerlendirmesi
Onur Recep Kıvrak **
Serkan Balcı *
Giray Kaçar *
Sol Bamba *
Emerson ?
Soner *
Adrian *
Colman *
Olcan Adın *
Halil ?
Marc Janko *

Sonradan Girenler
Dk. 46 Emre Güral ?
Dk. 71 Yasin Öztekin ?
Dk. 76 Sapara ? 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder