17 Haziran 2011 Cuma

Paulo Henrique İmzayı Attı!

Trabzonspor teknik ekibinin uzun süredir takip ettiği bir futbolcuydu yeni sambacı. 3.5 Milyon euro karşılığında transferi gerçekleşti. Forvet ve forvet arkası oynayabilen, hızlı ve adam eksiltme yeteneği olan bir hücum futbolcusu.

Güney Amerika menşeili futbolcuların çok büyük bir bölümünde olduğu gibi disiplinsizlik sorunu olmayan, Brezilya, Hollanda ve Belçika gibi üst düzey liglerde forma giymiş bir oyuncu. Çoğu Brezilyalı futbolcunun aksine İngilizce bilmesi, iletişim kurmada zorluk çeken vatandaşlarına nazaran ona kolaylık sağlayacaktır.


Son vuruşlarda oldukça etkili, uzaktan şut çekebiliyor, her iki ayağını da gayet iyi kullanabiliyor Paulo Henrique. Elbette bir futbolcunun kalitesini sadece youtube'da izleyerek anlayamazsınız fakat Trabzonspor kurmayları tarafından uzun süredir takip edilen, Belçika'da bu sezon gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken bir futbolcu için en azından kumaşı kaliteli diyebiliriz.
22 Yaşında olan, gelecek vaat eden Paulo'yla 5 yıllık sözleşme imzalandı. Selçuk ve Egemen'den ağzı yanan yönetim kurulu işi sıkı tutuyor. Umarım, çok büyük ihtimalle Arap yarımadasında futbol hayatına devam edecek olan Jaja'yı, Fransa'ya gitmek için can atan Umut Bulut'u aratmaz bize.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder