11 Haziran 2011 Cumartesi

Ceyhun Gülselam'ın Gidişi Üzerine

Büyük umutlarla Trabzonspor'a transfer edilmiş, Türk Milli takımının formasını giymeye başladığı dönemde dikkat çekmiş fakat aradan geçen 3 yılda kendini bir türlü istenen seviyeye taşıyamamış bir oyuncuydu Ceyhun Gülselam.

Unterhaching takımından hatırı sayılır bir bedelle Trabzonspor'a transfer edildiğinde özellikle Ersun Yanal'ın kadrosunda nasıl bir rol oynayacağı merak edilmişti. Geldiği ilk günlerde özellikle güçlü fiziği ve uzaktan şutlarıyla dikkat çekmişti. Fakat 2008 yılından bugüne futbolunun üzerine pek bir şey koyamadı.

Önce Ersun Yanal, sonrasında Hugo Bross ve son olarak Şenol Güneş döneminde alternatif futbolcu olarak, çoğunlukla yedek kulübesinde bekledi. 1.92 boyu ve güçlü fiziğiyle oyunun defansif yönünü iyi oynayabilecek bir fiziğe sahipti. Ön Libero ve Stoper mevkilerinde görev yapabilmesi, yaşının genç olması ona karşı beklentileri hep yüksek tuttu. Fakat çoğu futbolseverin kaçırdığı nokta ise fiziksel avantajlarının getirdiği ağırlık, pas vermedeki büyük sıkıntısı ve aradan geçen 3 yılda her geçen gün daha da azalan özgüveniydi.

Ofansif olarak yaptığı en iyi iş olan uzaktan şutlarına hemen hemen hiç başvurmuyordu geçtiğimiz sezon içerisinde Ceyhun Gülselam. Henüz 23 yaşında olmasına rağmen Şenol Güneş'in onun yerine Barış Özbek tercihini kullanmasına saygı duymaktan ve yeni sezonu beklemekten başka seçeneğimiz yok. Yönetim Kurulunun yaptığı iyi teklife rağmen takımdan ayrılmayı kafaya koyan Ceyhun'un kaybı çok önemli değil benim nazarımda fakat bonservis bedeli ödenip bedavaya giden futbolcuları gördükçe yönetime olan saygımı yitiriyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder