22 Nisan 2012 Pazar

Trabzonspor Küme Düştü!

 Sezon başında, şubenin kapatılıp kapatılmayacağı belli değilken, bana göre kesin olarak kadroda tutmamız gereken 2 oyuncumuzu kaybettik. (Ali Karadeniz ve Hadi Özdemir) Sonrasında şube devam kararı alıp, yönetim seçilince biraz geç kalınmıştı aslında. Transfere başlandığında ise yerli takviyesi noktasında malesef seçenekler pek geniş değildi.

Brown, Gibson ve Robinson BBL için çok kötü seçimler değil. Beko Basketbol Ligi'nin Sayı Kralı Jonathan Gibson ve Ribaund Kralı Elton Brown, birçok maçta 35 dakika civarı oyunda kaldılar. Fakat onları dinlendirme noktasında sınıfta kaldık, rotasyon o kadar dardı ki hamle yapmak intihar gibiydi. Kaldı ki sezon boyunca sürekli eksikliğini hissettiğimiz yerli katkısını bir türlü alamadık. Bu noktada Kerem Özkan ve özellikle Polat Kaya rotasyonda şans bulmalarına rağmen verimli olamadılar. Levent Bilgin, Kaan Üner ve devre arasında transfer edilen Umut Yenice'de randıman noktasında diğerlerinden farklı değildi.

Geldiğimiz noktada taraftar dahil herkes biraz suçlu. Ama en büyük kabahat Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'dedir. Sadece Barış Özbek'in yıllık ücretiyle bile bu takım ligde tutulabilirdi. Trabzonspor ismini taşıdığına göre bu takım, üvey evlat muamelesine layık görülüp küme düşmüşse, en çok kabahat pek kıymetli yönetimimizdedir.

Şimdi şapkayı önümüze koyup düşünme vaktidir. Ben 3 maymunu oynayan insanların, şubeyi kaderine terk edeceğini düşünüyorum. Zira 5.5 Milyon Euro'luk Adrian ve 3.5 Milyon Euro'luk Paulo Henrique gibi önemli yıldızlara gelecek sezon da ihtiyacı olacak futbol takımımızın. Bizlerse, Trabzonspor adını taşıyan bu üvey evladın günden güne erimesine şahit olacağız. Ötenazi daha acısız bir seçim olurdu belki de.


Trabzonspor'un Anadolu'nun doğusundaki tek takım olarak lige renk kattığını söylemek hiçte yanlış olmaz. Daha iyi bir yapılanmayla, duruş sahibi bir koç ve zamanında yapılacak transfer hamleleriyle gelecek yıl tekrardan ait olduğumuz yere dönebiliriz. Ama elini taşın altına sokabilecek birileri gerekiyor? Var mıdır böyle cengaverler camiada? Yoksa Trabzonspor sadece bir futbol takımı mıdır?
Bu soruların cevaplarını yakın zamanda alacağımızı düşünüyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder