27 Ocak 2013 Pazar

Yolun Sonu

22 Kasım 2009 günü oynanan Kasımpaşa-Trabzonspor maçı tıpkı bugün olduğu gibi 3-1'lik mağlubiyetle sonuçlanmış, Hugo Broos gidip Şenol Güneş gelmişti. Bugün tarih yine tekerrür etti, yine Yılmaz Vural yönetiminde olan bir takım, aynı skorla Bordo-Mavi'li ekibi mağlup etmiş, Şenol Güneş için yolun sonu gelmişti.

3 Yıllık Şenol Güneş döneminde 1 Süper Lig Şampiyonluğu, 1 Türkiye Kupası ve 1 Süper Kupa kazandı Trabzonspor. Geldiğinde Ersun Yanal'ın kurduğu takım Hugo Broos'un kısa yönetiminde afallamış fakat sonrasında Şenol Hocayla birlikte yükselişe geçmişti. Şanlıurfa'da oynanan Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe'yi 3-1'le geçip Kupanın sahibi oluyordu ve aradan 3 ay geçtikten sonra bu kez Ligi Şampiyon bitiren Bursaspor'u 3-0'la safdışı bırakıyor ve Süper Kupa'yı müzesine götürüyordu.

2010-2011 Sezonu, potansiyeli çok yüksek olan kadronun iyi futboluyla toplanan 82 puanla neticeleniyordu. Trabzonspor 7.kez Süper Lig Şampiyonu olurken, ezeli rakibi saha dışında çok çetin mücadeleler vererek ancak aynı puanı toplayabiliyordu. Fakat şampiyon kadro hem başkanın hem de teknik heyetin kötü adam yönetimi sebebiyle bir çırpıda dağılıyor, Trabzonspor silbaştan kadro kurmak zorunda kalıyordu.


2011-2012 Sezonunda direkt olarak Uefa Şampiyonlar Ligi gruplarına katılan Son Şampiyon, yeni kurulmuş kadrosuna rağmen iyi mücadele ediyordu. Topladığı 7 puanla ilk kez Şampiyon Ligi'nde yarışmasına rağmen son grup maçının son saniyesine kadar 2.Tur iddiasını sürdürüyordu. İtalyan&Rus işbirliğinin oyununa kurban giderek yoluna Uefa Avrupa Ligi'nde devam etti Bordo-Mavililer. Avrupa Ligi'nde karşısında çıkan PSV'ye direnemeyen Trabzonspor Süper Final sonucunda Ligi 3.bitiriyordu.

Bu sezonun başında takımın kadrosu yine, yeni ve yeniden değişiyor, Şenol Güneş elde olmayan nedenlerden dolayı sıkıntıya giriyordu. Sadri Şener ve kurmaylarının özellikle iç ve dış transfer noktasındaki becerisizlikleri doğrudan doğruya Şenol Hocayı etkiliyordu. 2011-2012 Sezonunda dillendirmeye başladığı Trabzonspor'dan ayrılma durumu artık yalnızca kendisi tarafından ifade edilmiyordu. 19 Hafta Sonunda Süper Ligde toplanan 24 puan çoğu Trabzonspor taraftarı gibi onu da tatmin etmemiş, 27 Ocak 2013 Pazar günü Trabzonspor'dan belki de son kez ayrılmıştı. Ona yaptığı fevkalade hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum, her zaman Trabzonspor camiasının kanaat önderlerinden biri olacaktır şüphesiz. Yolu açık olsun...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder