10 Şubat 2013 Pazar

Aynı Nakarat

Yine "Trabzon kümeye" tezahüratlarının ayyuka çıktığı, hakemlerin açıktan açığa takımımızı katlettiği, futbolcularımızın ise bu kurt kapanından kurtulmak için zerre mücadele etmediği bir haftayı daha geride bıraktık. Sivas gibi zorlu bir deplasmanda iyi oynamadan belki puan alabilirsiniz ama iyi mücadele etmeden asla kazanamazsınız. Hele ki evsahibi ekip sahaya oynamak için değil de oynatmamak için çıkmışsa. Hakkını yemeyelim, Trabzonsporlu futbolcular da yenilmek için ellerinden geleni yaptılar. Futbol olarak vasata bile yaklaşamasalar da yakaladıkları 4 net pozisyonu cömertçe harcayarak puan saçmaya devam ettiler.

Şenol Güneş'in gidişinin ardından Tolunay Kafkas göreve gelmiş, yönetimin kayıp olarak kabul ettiği sezonun geri kalanı için transfer yapılmamıştı. Halihazırdaki kadronun üçte biriyle yollar ayrılır sezon sonunda. Önemli olan Tolunay Kafkas gibi gençlerle çalışmayı seven bir teknik direktörün tedrisatından faydalanan birkaç futbolcuyu önümüzdeki sezonlar için takıma monte etmek ve Türkiye Kupasından finale yükselmek. Bu minvalde Tolunay Kafkas'ın özellikle Süper Lig'de kadroda değişiklikler yapmasını, tüm oyunculara şans vermesini doğru buluyorum. Lakin gereksiz Halil, Olcan ve Serkan ısrarına anlam veremiyorum.

2 Metreye pas atamayan, motivasyonunu kaybetmiş, rakibin oyuna hükmetmesine seyirci kalan bir Trabzonspor'u izlemeyi hazmedemiyorum. Hiçbir zaman isimlerin peşinden koşmayı doğru bulmadım. Şenol Güneş, camianın kanaat önderlerinden biridir, çok önemlidir ama artık hocamız değildir. İşte bu yüzden Tolunay Kafkas'a destek olmalı, zaman tanımalıyız. Bizden biri olarak, o şerefli Bordo-Mavi formayı giymiş biri olarak en azından bu kadarını hak ediyor.

Colman ve Alanzinho'nun diğer takım arkadaşlarına nazaran daha istekli olması gözlerden kaçmadı. Fakat başta Onur olmak üzere Afrika Kupasından yeni dönen Bamba ve Zokora'da gözlenen ciddi form düşüşü, sakatlıktan yeni çıkan Giray'ın henüz istenen seviyeye gelememiş olması takımın kademe anlayışını sekteye uğratıyor.

Koca bir devre hiç maç oynamamasının kendisini hırslandıracağını düşündüğüm Cech'teki tepkisizlik beni şaşırtıyor. Sol kanattaki derman bulmaz hastalığımıza çare olacak gibi gözükmüyor. Serkan Balcı geçen hafta ön libero olarak iyi bir görüntü çizmişti fakat süratli Sivasspor kanat adamları karşısında varlık gösteremedi. Bamba da en az kanat beklerimiz kadar etkisizdi. Ligin ilk devresinin en az gol yiyen takımı gitmiş, her maç kalesinde 2 ya da 3 gol yiyen takım gelmişti. Zokora'nın isteksiz oyunu, kafasında Trabzon'u bitirmiş gibi davranması, ruhsuz oyuniçi performansı beni ümitsizliğe sürüklüyor.

2'si Halil'in ayağından olmak üzere Yasin ve Henrique'yle kaçırdığımız mutlak gol pozisyonlarında sonuca gidebilsek kötü oynamamıza rağmen aldığımız 3 puan bize ilaç gibi gelecekti. Önümüzdeki zorlu fikstür öncesi böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı. Gelecek haftasonu Fenerbahçe'yi yenebilirsek iyi bir hava yakalayabiliriz. Tribünleri dolduralım ve ateşle barut yanyana geldiğinde futbolcularımız neler yapacak, hep beraber görelim...


Oyuncularımızın Değerlendirmesi
Onur *
Serkan Balcı *
Giray *
Bamba *
Cech *
Zokora *
Gustavo Colman **
Alanzinho **
Adrian *
Olcan Adın *
Halil Altıntop *

Sonradan Girenler
Dk. 61 Yasin *
Dk. 61 Henrique ?
Dk. 77 Soner ?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder