25 Aralık 2011 Pazar

Trabzonspor Blog Ağı

Son yıllarda Dünya’da blog sisteminin hızla yaygınlaşması, çoğu insan için gazete sayfalarından ziyade internet bloglarını takip etmenin daha zevkli bir hale geldiği bu yeni ortamı hazırladı. Günlük gazetelerin tekdüze ve klişeleşmiş haber sunumlarından bıkan, futbolla ilgili bu kitlenin bir kısmı blog yazarlığı yaparken bir kısmı ise blogların sıkı bir takipçisi olarak özgün yazılara ulaşma imkanı buldu.

Trabzonspor taraftarının sosyal ağlara olan inanılmaz ilgisine karşılık Trabzonspor blogu yazan kişilerin sayısı ilk başlarda pek fazla değildi. Özellikle son birkaç yılda bu konuda da gözle görülür bir artış ve zenginlik ortaya çıktı. Bunu sadece arz/talep ilişkisiyle bağlamak yanlış olur. Çünkü ulusal yayın yapan birçok gazete, tv kanalı ve onların kalemleri, parayla, baskıyla ya da bizzat kirli işlerin içinde bulunduklarından dolayı Trabzonspor aleyhine haberler hazırladılar. Bu süreçte ulusal basında bırakın Trabzonspor’u savunmayı, objektif değerlendirmelerde bulunan yayın organlarının bile, bir elin parmağını geçmediği, yalnızca yerel basın ve blog yazarlarının objektif haberler yazdığına şahit olduk.

Bu dışlanmış, yalnız bırakılmış camiayı yine camianın hakkını hiçbir platformda yedirmemeye kararlı Trabzonspor taraftarı ayakta tutabilirdi. İşte salt bu emel için önceleri bir ya da iki tane diyebileceğimiz blog sitelerinin onlarcası yayın hayatına ve halen devam ediyor. Türk Futbolunun ilk ve tek büyük devrimini gerçekleştirip Anadolu’nun gururu olan Trabzonspor’u temsil eden yazarlar, internette son yıllarda yaşanan spor blogları devrimine yabancı kalamazdı.

Her geçen gün yeni bir blogun ortaya çıktığı günümüzde, sevdiği blogları takip etmek isteyen ya da henüz keşfedemediği yeni bloglardan bihaber olan Trabzonspor okurları için bir ihtiyaçtı Trabzonspor Blog Ağı. Bizzat Trabzonspor’u yazanlar tarafından kurulmuş ve okumak isteyen herkesin kolaylıkla Trabzonspor yazılarına ulaşabileceği bir uzaktan kumanda görevi görmesi hedeflenmiştir.

Herhangi bir ticari kaygı taşımayan, izinsiz içerik paylaşmayan, asıl amacı hit toplamak değil Trabzonspor Blogları için hit dağıtmak olan bu oluşuma dahil olmak isteyen her blog yazarına kapımız açıktır. Sizde bizler gibi güçlülerin iktidarına karşı Trabzonspor’u savunuyorsanız aşağıdaki sosyal platformlardan oluşumumuza destek verip, bize katılabilirsiniz:

Trabzonspor Blog Ağı Facebook

Trabzonspor Blog Ağı Twitter

5 yorum:

 1. Benim face yok twit yok, nası geccez irtibata ?

  YanıtlaSil
 2. Blogunu takip ediyorum, o noktada sıkıntın olmasın ama güncel gelişmelerden haberdar olmak için seni twitter'a davet ediyorum dostum.

  YanıtlaSil
 3. Cezasahasi.net ten trabzonsporu takip ediyorum.açıkçası bu aralar biraz cimri davranarak o güzel yazılarınıdan mahrum ediyor bizi derken orada bu blogun tanıtımına gördüm. gerçekten güzel, objektif değerlendirmeler var takım hakkında...bundan sonra takipteyiz...

  YanıtlaSil
 4. eywallah dostum.. Twitter artık nasip diyelim..

  YanıtlaSil
 5. n.ackgz, eyvallah, her zaman beklerim.
  Murat, artık şart oldu, bahanelere sığınma. (=

  YanıtlaSil