3 Aralık 2011 Cumartesi

Olaya Fransız Kaldık

Fenerbahçe'nin lig sonuncusu Ankaragücü'nü kendi saha ve seyircisi önünde yeneceğini varsayarsak, daha 13. hafta sonunda liderle aramızdaki puan farkı şimdiden 7'ye çıkmış olacak. 13 Maçın yalnızca 5 tanesini kazanmış bir takımı başarılı sayamam. Dağılmış bir takımdan yeni bir ekip oluşturmaya çalışıyoruz, bu geçiş elbette ki sancılı olacak. Fakat sahada giydiği o kutsal formanın, Dozer Cemil'in formasının hakkını veremeyenleri gördükçe içim acıyor doğrusu. Milyon dolarlarla transfer edilen, beklentileri bir türlü karşılayamayan ve bir o kadar da maaş alan futbolcuları Anadolu'yu, sade vatandaşı temsil eden bir kulüp taraftarı olarak kendime kabullendiremiyorum.

Maç için herhangi bir değerlendirme yazısı yazmayacağım bugün. Çünkü belki de hiçbir futbolcumuz Sivasspor'la maç yaptığının farkında değildi. Hepsi çoktan Fransa'ya gitmiş, kendini büyük maça hazırlamaya başlamıştı bile. Hal böyle iken ne Şenol Güneş'in telkinleri, ne açılan puan farkı ne de kendini ispatlama hırsı gözükmedi ortalarda. Alternatifli kadro dediğimiz olaydan verim alamadığımız aşikarken, yedek kulübesine bile giremeyen oyuncuların tasdiknamelerini ellerine tutuşturup, yolunuz açık olsun demenin vakti gelmiştir.

Devre arasına kadar birçok olay hem saha içinde hem de saha dışında vuku bulacak, bunda hiçbirimizin şüphesi yok. Ama biz kendi işimize odaklanmalıyız. Tank gibi ağır defans hattımıza, süpürücü görevi üstlenecek, topu oyuna hızlı sokabilecek nispeten daha seri bir stoper monte etmeliyiz. Sadri Şener sadece 1 sezonluk performanlarına bakarak Paulo Henrique ve Adrian'a toplamda 8 Milyon Euro sayıyorsa, kariyeri sağlam, uzun yıllardır üst düzey organizasyonlarda boy gösteren bir stopere tek kalemde 8 Milyon Euro saymasına kimse bir şey demeyecektir. Yeter ki yeni yetme, genç ama gelecek vaat eden isimlerden uzak durulsun.


Milyonlarca Trabzonspor taraftarının tıpkı sahadaki futbolcular gibi 1 haftadır sadece Lille maçını düşünüyor olması, esasen bizim de olaya Fransız kaldığımızın bir ispatı gibi. Umarım beklediğimize değer ve yine umarım Dozer Cemil gibi mücadele eder sahadaki 11. Tribünlerde hatırır sayılır bir Trabzonspor taraftarının olacağı gerçeğini de göz önüne alırsak, hiç unutamayacağımız bir maçın arifesinde söylenecek tek şey, 'Allah yolumuzu açık etsin.' olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder