6 Ekim 2012 Cumartesi

'Adın' Yeter!

Futbolda bazı maçlar vardır, büyük takımların formaları bile tek başına galip gelebilir. Kasımpaşa Trabzonspor'un zaaflarını değerlendirmek yerine adından korkarak geri çekilmeyi yeğledi. Hakedilmiş bir mağlubiyet alarak, sahadan boynu büyük ayrıldı.

Yalnızca 1 hafta önce oynanan Fenerbahçe mücadelesinde maçı domine eden, sürekli hücumu düşünen takım gitmiş, yerine dengeli oynamaya çalışan ve oyunu kendi sahasında kabul eden bir takım gelmişti. Bu sezon geçmiş sezonların aksine Süper Ligin en iyi defansif takımı olan Trabzonspor karşısında bu mantalite pek işe yaramadı. Az ama öz atan Bordo-Mavi'liler, jeneriklik bir Olcan 'Adın' golüyle kazanmayı bildi. Tepkilerden bıkmış olduğu her halinden belli olan Olcan, arkadaşlarının gol sevincine ortak olmak yerine tribüne mesaj göndermek derdindeydi.

Geçtiğimiz sezon PTT 1.Lig'de mücadele eden Kasımpaşa, yeni sezona flaş transferlerle girdi, Avrupa'nın önde gelen liglerinin tanınmış oyuncularını kadrosuna kattı. Metin Diyadin'in kısmetsizliğinden olsa gerek -yeniden- gayri ahlaki bir şekilde gönderilmesinin ardından yeni teknik direktör arayışlarına devam ediyor Lacivert-Beyaz'lı İstanbul ekibi. Takım bana göre oldukça iyi giderken bu teknik direktör değişikliğini saçma bulsam da Trabzonspor'un bu geçiş sürecinde Kasımpaşa'yı ağırlamış olması bana göre önemli bir avantajdı.

Trabzonspor 2 maçlık beraberlik serisine son vermek için çıktı Avni Aker'in çimlerine. Stadyum, 4 maçlık cezanın ardından şölen yerine döner diye düşünüyordum ama tribündeki büyük boşluklar dikkatlerden kaçmadı. Taraftarımızın renklere değil de başarıya endeksli bir destek anlayışı var son dönemlerde. Bunu nasıl atlatırız, bilemiyorum.Onur, Bamba, Sapara ve Yasin maça ağırlıklarını koyup, 3 puanla sahadan ayrılmamıza önayak oldular. Özellikle defans hattımıza gelen her topa müdahale etmeyi kendine görev belleyen Fildişi Sahilli kule stoper Bamba, yıldızını her hafta daha çok parlatıyor. O böyle oynamaya devam ettiği sürece, partneri olacak stoperin Mustafa Yumlu, Celutska ya da Giray Kaçar olması bir şey ifade etmeyecek zira onun yanında hepsi sönük kalacak.

Sapara ve Yasin geçen haftanın aksine hücum atraksiyonlarında hep yer aldılar. Sapara'nın ölümcül pasları, Süper Lig'de Selçuk ve Fernandes hariç pek kimsenin ayağından çıkacak türden paslar değil. Onun vereceği katkı, arkasında Colman oynadığında daha da artacaktır. Yasin ise en iyi maçlarından birini çıkardı. Gücü yeterli olmasa da hırsı, becerisi onu oyunda tutuyor.

Takımın geri kalanı, Halil dışında kendi vasatına yakın oynadı. Halil, gol kaçırma rekorunu geliştirdiği maçta, tek başına farkın çok daha erken açılmasına mani oldu. Şenol Güneş ise yaptığı değişikliklerle oyuna etki edemedi. Hem tercihler hem de yapıldığı dakikalar yanlıştı.


Gün içerisinde açıklanan A Milli Takım aday kadrosunda Onur Recep Kıvrak'a yer vermeyen Abdullah Avcı'nın Trabzon'a olan derin düşmanlığına ise artık tahammül edemiyorum. Bir takım düşünün, 7 maçta 3 gol yesin ve siz o takımın kalecisi dururken Fenerbahçe'nin yedek kalecisi Mert Günok'u ve Beşiktaş'ın patlamaya hazır bombadan farkı olmayan file bekçisi Cenk Gönen'i kadroya alın. Pes doğrusu!

Hafta içi 3 Temmuz sürecinin baş kahramanlarından 3'ünün sahne şovuna tanık olduk. Hayatları boyunca pozitif olan tek şey kan grupları olan bu güruh, insanların gözleri önünde kamuoyuyla dalga geçiyor, medya ise buna alet oluyor. Aynı medya Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'i, 'kupasını isteyen' adam rolünde yerdikçe yeriyor. Biz Trabzonsporlular da başkanımızı karşımıza alıp, bu bizans oyunlarına alet oluyoruz. En azından süreç sona erene kadar başkanımız Sadri Şener'i gölgesi gibi takip etmeli, desteğimizi esirgememeliyiz. Üstadın da dediği gibi; Kelimeler taş, ağızlar sapan olduğunda, sakin olmak şarttı. *Oyuncularımızın Değerlendirmesi
Onur Recep Kıvrak ***
Mustafa Yumlu **
Zeki Yavru **
Sol Bamba ***
Emerson **
Zokora **
Sapara ***
Alanzinho **
Yasin Öztekin ***
Olcan Adın  **
Halil Altıntop *

Sonradan Girenler
Dk. 58 Barış Özbek ?
Dk. 74 Volkan Şen ?
Dk. 86 Janko ? 

* Hakan Günday, Malafa

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder