4 Ekim 2011 Salı

İnfial

Fenerbahçe'nin ulusal medyadaki resmi yayın organı olan Hürriyet bugün bir skandala daha imza attı. Gazetenin spor editörlerinden biri olan Funda Ayaz imzalı bir haber kamuoyuna servis edildi. Kısa süre sonra tribün terörünü körükleyecek nitelikte ırkçılık ve holiganizm içeren bu haber yayından kaldırıldı. Spor gazeteciliğinde yılın en büyük skandalına imza atan Hürriyet'i ve malum habere imza atan kişiyi kamuoyunun vicdanına havale ediyorum.

Kin ve nefret tohumlarının serpilmesi için özel bir çaba sarfeden belli bir güruh, şike soruşturmasının patlak verdiği 3 Temmuz gününden itibaren Trabzonspor nezdinde Trabzon şehrini her gün artan bir karalama çalışmasıyla lekelemeye çalışmaktadır. Bilinmesi gerekir ki, 'rum' ve 'laz' menşeili belaltı yorumları, 'hamsi' ve 'saat 12' odaklı ilkokul seviyesinde bile artık kullanılmayan bayat espriler bu zümreyi küçük düşürmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır.

Tribündeki varlığını uzun zaman önce yitiren GFB grubunun sözüm ona 'zerafet' timsali bayanlarının lideri olan Ayça Alemdar isimli şahısla yapılan röportaj şöyle bir cümleyi içermektedir;

Funda Ayaz: Trabzon'un Şampiyonlar ligi'ne gitmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ayça Alemdar: Başkasının hakkıyla Şampiyonlar Ligi'ne gidip, bir de buna sevinen takıma ezik derim ben. Trabzon ve Trabzonsporlular için Onur sadece kalecilerinin ismidir.


Kendi adıma, insanların aciz kaldıkları anlarda ne kadar çirkinleşebileceklerini, özellikle iki bayanın imza attığı bu rezillikte Türk toplumunda bayanları konumlandırdığımız o zarif koltuğun, ruhu kara, cebi 'mama' dolu iki insan tarafından nasıl da ağır bir şekilde kirletilebileceğini görmüş oldum. Ben Ercan Saatçi'nin merkezinde olduğu Hürriyet Spor Servisinin imza attığı rezillikleri saymakta güçlük çekerken, halen Trabzon'da Hürriyet gazetesinin satılıyor olmasında utanç duyuyorum. Sizleri de hemen yukarıda bulunan resimdeki gibi Şampiyonlar Ligi / Trabzonspor birlikteliğin tadını çıkarmaya ve malum şahıslara ulaşmak için aşağıdaki E-Mail adreslerine Mail atmaya davet ediyorum.

Hürriyet.com.tr Müdürü: ocan@hurriyet.com.tr

Hürriyet Editörü Funda Ayaz: fayaz@hurriyet.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder