13 Ekim 2011 Perşembe

Laf-ü Güzaf

Türkiye - Azerbaycan Milli maçı sonrası NTV kanalında yorum yapan eski Fenerbahçeli futbolcu Rıdvan Dilmen, Türkiye’nin Avrupa’da mücadele eden tek takımı olarak Beşiktaş’ın kaldığını söyleyerek büyük bir infiale sebep olmuştur.

Şike soruşturması süresince önce futbol yorumculuğunu bırakıp, sonra alelacele başkanı Aziz Yıldırım'ı Metris Cezaevinde ziyarete giden, sürecin başladığı ilk günden itibaren Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu bu nahoş durumundan utanç duyacağına, agresif tavırlar sergilemekten çekinmeyen Rıdvan Dilmen, Trabzonspor taraftarının büyük bir kısmının nefretini kazanmaktan geri durmadı.

Akabinde NTVSpor’da Çarşamba akşamı yayınlanan “Son Nokta” adlı programa NTV Spor Müdürü Fuat Akdağ ile katılan Dilmen, kullandığı ifadenin tamamen bir gaf olduğunu kabul ederek, “İnter ve Lille maçlarını yorumladıktan sonra böyle bir hatayı bilerek yapacak durumda değilim. Biz Trabzonspor’un ne olduğunu biliriz. Kuruma geldikten sonra kulaklıkla dün ki konuşmalarımı dinledim ve ben de böyle bir yorum yaptığımı gördüm. Ben Trabzonspor'un başarılarından gurur duyarım, evet Fenerbahçe Şampiyon Ligi'ne gidemedi diye üzüldüm ama Trabzonspor'un başarılarına sevindim. Ben aşağılık bir adam mıyım ki bu kadar basit ve sığ düşüneyim? Hiçbir zaman saygımı kaybetmedim. Bana karşı saygısızca konuşanlardan değil ancak Trabzonspor'dan ve taraftarlarından özür dilerim.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen'in ve bir kısım Fenerbahçe taraftarının ortak sorunu, Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'nde'de mücadele ediyor olmasını sindirememekten kaynaklanan bilinçaltı kaymasıdır. Burada, Sarı-Lacivertli camiayı yöneten kulüp yöneticilerinin gözardı edilerek, Trabzonspor'un suçlu ilan edilerek adeta çarmıha gerilmesi işgüzarlıktan başka bir şey değildir.

2 yorum:

  1. Trabzonspor büyük bir camia en azından ben böyle düşünüyorum Bir Fenerli olarak ve Trabzonun daha çok başarılara imza atmasını canı gönülden istiyorum. Ancak tek sıkıntı eleştrilere gelemiyor Trabzonspor ve taraftarları. Rıdvan hata yapmış olsa bile kötü niyet olduğunu sanmıyorum. Bu arada da dediklerini yabana atmayın. Trabzonsporun şu anki futbolunu büyütmeyin gözünüzde, şayet sizin hedefiniz küçükse bir şey diyemem. Ben yıllardır şunu savunuyorum Bu Fener camiasına bu takım yakışmıyor bizim eze eze bir takım olmamız gerekli diye düşünüyorum.Bu Trabzon içinde geçerli . yaklaşık 10 milyon fanatik taraftara ve farklı kültüre sahip bir takım çok daha iyi futbol oynamalı. Bu benim görüşüm. Şu an bu yazıyı yazarken gaybana-sevdaluk şarkısını dinliyor ve de size armağan ediyorum.Trabzona ve Trabzonspora büyük bir sempatim var kalbim sizle beraber .Saygılar
    FARKLI BAKIŞ-CAN İSTANBULLU

    YanıtlaSil
  2. Trabzonspor'un şu an iyi futbol oynadığını savunmuyorum dostum, dediklerine katılıyorum. Fakat Spor Basınının büyük kısmına etki edecek bir güce sahipken Fenerbahçe takımı, Trabzonspor gözardı ediliyor. Şampiyonlar Liginde oynayan, Türkiye'yi temsil eden bir takım için Rıdvan Dilmen dahil çoğu yorumcu ilgisiz, onları geçtim maçları yayınlayan StarTv bile ilgisiz. Bu üvey evlat muamelesinden kaynaklanıyor olmasın bu 'eleştiriye gelememe' durumu?

    Ağapose - Apolas Lermi benden sana gelsin.

    YanıtlaSil