23 Ekim 2011 Pazar

Futbol Kötü Sonuç İyi

Bursa Atatürk Stadyumu Süper Ligdeki her takım için zorlu bir deplasmandır. İşte bu yüzden oyuna hükmetmeden, hücum adına pek bir şey yapmadan alınmış bir puan başarı sayılabilir. Üzerinde düşünülmesi gereken konu ise Volkan Şen hariç kanatlardan hücum yapmamızı sağlayacak, top getirecek hiçbir futbolcumuzun olmayışı. Dün sahada Sadri Şener'in (?) tasarrufuyla Volkan Şen'in olmaması tüm hücum atraksiyonlarımızın önüne geçti. Volkan'ın, Sercan'ın Galatasaray formasıyla Bursaspor'a karşı 1 hafta önce oynadığı kötü futbolun benzerini oynayacağını, stadyumdaki Bursaspor taraftarından tepki alacağını düşünerek böyle bir tasarruf yapılmışsa bile mantıklı gelmiyor. Profesyonel futbolcular, Sadri Şener kadar duygusal bakmıyorlar futbola.

Durum bu kadar vahim olunca
gol atma şansımız, yetenekli ayakların kişisel çabalarına kalmıştı. Süper Lig'in en formda oyuncusu Burak Yılmaz yine umutların tükenmeye başladığı anlardan birinde kendi kişisel çabalarıyla yoktan var ettiği pozisyon sonucunda penaltıyı, akabinde golü takımımıza kazandırdı. Kalede Tolga Zengin'in konsantrasyon sorunu, orta alanda Colman'ın bölüm bölüm kaptırdığı kritik toplar, Serkan'ın geçen sezonki ritminden çok uzakta olması, Zokora'nın şimdiye kadar hiç dinlendirilmemesinden kaynaklanan kondisyon sıkıntısı, Halil'in Trabzonspor'daki en kötü maçlarından birini oynadığı bir mücadelen, üstelik Bursa deplasmanından alınan 1 puan kazançtır. Alanzinho maçın en etkili ismiydi. Nadiren de olsa sahada 90 dakika kaldığı maçlarda kendini gösterme şansı bulabiliyor. Ancak tıpkı Colman gibi gereksiz top kayıpları yapmadığı sürece devamlı oynama şansı bulabilir.

Çarşamba günü Avni Aker'de geçen sezon ki belalımız, gol yollarında devamlı sıkıntı yaşadığımız Mehmet Özdilek'in Antalyaspor'uyla karşılaşacağız. Şifo Mehmet futbolcularını beraberlik için oynatacak, zaten sıkıntılı olduğumuz hücum yollarımızı iyice kilitleyecektir. Dikkatli ve sabırlı oynamalıyız. Henrique'nin durumu şu an için net değil, o nedenle Halil ve Volkan'ın kanatları iyi kullanması gerekiyor. Çarşamba günü zorlu bir mücadele oynadıktan hemen sonra Cumartesi günü Gaziantepspor deplasmanına gideceğiz. Belki bu iki maçtan da önemli olan CSKA Moskova mücadelesini ise sonraki Çarşamba günü yine sahamızda oynayacağız. Önümüzdeki 2 maçta bazı oyuncularımız Şenol Güneş tarafından dinlendirebilir, puan kaybı yaşayabiliriz ama alışık olmadığımız bu yoğunluktan en az zararla çıkmamız, her iki kulvarda da iddiamızı sürdürmemizi sağlayacaktır.Oyuncularımızın Değerlendirmesi

Tolga Zengin *
Giray Kaçar **
Glowacki **
Celustka **
Serkan Balcı *
Colman **
Zokora **
Alanzinho ***
Adrian **
Halil Altıntop *
Burak Yılmaz ***

Sonradan Girenler
Dk. 62 Pawel Brozek ?
Dk. 62 Mustafa Yumlu ?
Dk. 74 Ferhat Öztorun *

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder